Nna, hát ez a témaválasztás is meglepetést okozhat egyeseknek, mivel a The Killers megítélése rock/metalzenei berkeken belül legalábbis vegyes. Nem csoda, a híresebb indie rock bandák sorsa már csak ilyen.
Én magam sem tudom hova tenni őket, képesek zseniális dalok írására is, de képesek középszerű, nem egyszer arrogáns produkciót is nyújtani, már ami a lemezeik minőségét jelenti.
Természetesen most egy olyan albumukról írok, ami maradéktalanul elnyerte a tetszésemet, olyan négy éve hallgatom rendszeresen a Sam's Town-t, és még mindig tartom, hogy ez messze a legjobb munkájuk.
A zenekar simán letagadhatná, hogy las vegas-i illetőségű, a zene, amit játszanak tipikus brit hangzású rockzene, ami nem keveset köszönhet a 70-es, 80-as évek zenei irányzatainak.
Eddig nem hangzik túl izgalmasan a dolog, viszont ezen a lemezen olyan jó dallamokat sikerült összehozniuk, amelyek egyből megragadnak az emberben. Mindegyik dal karakteres, markáns arculatú sláger. Teljesen mindegy számomra egy zene stílusa, ha a dallamvilág el van találva, akkor meg vagyok véve.
Külön ki kell emelnem Brandon Flowers énekest, akinek egyrészt nagyon jó hangja van, másrészt meg mintha valami tragikus hőst hallanánk énekelni, egyfajta Don Quijote-ként hoz időnként drámai vokálokat. Olyan pluszt ad ezzel a zenéhez, amivel sokkal mélyebbé válnak az alapvetően nem túlkombinált dalok. Szinte mindegyik nótát lehetne erre példaként hozni, de nekem leginkább a For Reasons unknown az, ami minden esetben szívszorító. Egyébként erre a fentebb említett szerepre Flowers még rá is erősített az abban az időben hordott ódivatú bajusz-szakáll kombóval. Ahogy ebből a bekezdésből kitűnt, tényleg egyedi és izgalmas énekesnek tartom a frontembert.
De ez a két jelző érvényes a Sam's Town lemez egészére is, remélem, hogy a banda képes lesz még a jövőben is hasonló színvonalon dolgozni.